MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Bergèrer 2106015
*
nr 210 6015
Bergèrer
1 par, Louis XVI-stil, förgyllda
Utrop:
10.000 kr
Såld:
12.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2003
kl 18:30:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/1 18:12:59
1
9.500 kr
25/1 21:43:15
2
12.000 kr
26/1 15:07:55
3
10.000 kr
26/1 15:08:14
3
11.000 kr
26/1 15:14:02
3
11.500 kr
27/1 14:46:25
4
12.000 kr
27/1 14:47:24
4
12.400 kr
27/1 17:16:09
3
12.400 kr
27/1 17:16:29
3
ledande budet*
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bergèrer fransk nyklassicism förgyllda guldfärgad guldfärgade gyllene karmstol louis seize louis seize-stil louis xvi-stil ny-louis seize ny-louis xvi stol stolar
-
8096 Fåtöljer
Ett par, vit tygklädsel, löstagabar sits
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:42
-
6450 Stolar
ett par, 1800-tal
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:56
-
6518 Stolar
ett par, barock, omklädda
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:54
*
Bergèrer
nr 210 6015
Bergèrer
1 par, Louis XVI-stil, förgyllda
| Utrop: | 10.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 12.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/1 18:12:59 | 1 | 9.500 kr |
| 25/1 21:43:15 | 2 | 12.000 kr |
| 26/1 15:07:55 | 3 | 10.000 kr |
| 26/1 15:08:14 | 3 | 11.000 kr |
| 26/1 15:14:02 | 3 | 11.500 kr |
| 27/1 14:46:25 | 4 | 12.000 kr |
| 27/1 14:47:24 | 4 | 12.400 kr |
| 27/1 17:16:09 | 3 | 12.400 kr |
| 27/1 17:16:29 | 3 | ledande budet* |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bergèrer fransk nyklassicism förgyllda guldfärgad guldfärgade gyllene karmstol louis seize louis seize-stil louis xvi-stil ny-louis seize ny-louis xvi stol stolar
-
8096 Fåtöljer
Ett par, vit tygklädsel, löstagabar sits
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:42 -
6450 Stolar
ett par, 1800-tal
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:56 -
6518 Stolar
ett par, barock, omklädda
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:54



